Dokąd we Wrocławiu?

Wrocław kusi nie tylko wspaniałymi widokami, które niewątpliwie są tam bardzo malownicze. Wiele jest tam też pomników historii oraz zabytkowych punktów, na jakie trzeba zwrócić uwagę, będąc w tej metropolii. O czym mowa? O paru najciekawszych dowiesz się z poniższych fragmentów. Zapraszamy do lektury.
Kilka cmentarzy- to na pewno zasługuje na uwagę, będąc we Wrocławiu. Jednym z takich obiektów licówki bez szlifowania okazuje się między innymi Stary Cmentarz Żydowski, który jest Muzeum Sztuki Cmentarnej i stanowi on także oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia. Powierzchnia ogólna tego miejsca to niemal pięć hektarów. Dodatkowo, warto odwiedzić także Cmentarz Żołnierzy Włoskich. Same cmentarze to jednak nie wszystko, co Wrocław ma historycznie do zaproponowania.

Jest tam także piękny Ratusz, nawet tłumaczenie uwierzytelnione aktów notarialnych dwa- jeden w stylu gotyckim, a drugi w stylu historyzmu. Do tego Rynek z kilkunastoma cudownymi uliczkami, a dookoła zabytkowymi obiektami – kamienicami z wielorakich epok i osadzonymi architektonicznie w rozmaitych stylach.
We Wrocławiu warto również odwiedzić wyspy odrzańskie, które stanowią Kępa Mieszczańska ulokowana na zachodzie miasta, Wyspa Piasek, jaka jest w rejonie historycznym, Wyspa Słodowa mieszcząca się tuż przy Starym Mieście, jak i Wielka Wyspa, na jakiej mieści się parę osiedli – Dąbie, Sępolno, Szczytniki, Biskupin, Bartoszowice, Zalecie i Zacisze. Czy już przekonaliśmy Cię do odwiedzenia Wrocławia? Mamy nadzieję, że tak, a jeśli nie – zapoznaj się z innymi tekstami z naszego serwisu poświęconymi w całości metropolii wrocławskiej.

Zobacz stronę autora: Prawo jazdy Łódź