Zabytki Wrocławia

Dlaczego warto odwiedzić Wrocław? Czym wyróżnia się to miasto na mapie Polski? Po co dobrze jest tam zabrać dzieci? O tym wszystkim dowiesz się z naszego wirtualnego poradnika, zapraszamy do poczytania informatora zawartego w poniższych fragmentach. Miłej lektury.
Wrocław jest uznawany za jedno z głównych i najbardziej znaczących miast w naszym kraju, a wszystko to przede wszystkim z tego względu, iż jest to tętniąca praca licencjacka życiem metropolia, która ujęta została w pierwszej setce miast uznawanych za zdecydowanie najlepsze do zamieszkania w nich na stałe. Ponadto, nie zapominajmy także, że Wrocław to prawdziwa kopalnia zabytków, monumentów rozmaitego typu i ciekawych punktów rozrywki. Nie ma znaczenia fakt, iż miasto to uległo licznym zniszczeniom wojennym, na dziś dzień jest to i tak jedno z najbardziej charakterystycznych miast w Polsce, jeżeli chodzi o historyczność. Warto dodać, że jest tam cała masa wielorakich budowli, a także dwa ratusze – na Rynku, a więc ten w stylu gotyckim, a także drugi- w stylu historyzmu, a mianowicie Nowy Ratusz. Odznacza się on także bliskim sąsiedztwem rozlicznych kościołów gotyckich, w tym znajduje się we Wrocławiu archikatedra świętego Jana Chrzciciela, która usytuowana została na Ostrowie Tumskim. W rejonie tej archikatedry jest kaplica Elektorska zaprojektowana przez Fischera von Erlacha.

Dodatkowo, na wyszczególnienie zasługuje również kolegiata świętego Krzyża, świętego Stanisława, świętej Doroty oraz świętego Wacława. Dodajmy także, że przepięknie i bardzo ciekawie prezentuje się neogotycki budynek Dworca Głównego oraz hotel Monopol, czy Hala Targowa. Jednym z chętnie odwiedzanych miejsc Wrocławia jest gmach Opery Wrocławskiej a także Spółdzielczy Dom Handlowy Feniks.