Wrocław zabytkowo – co warto zwiedzić?

Wrocław to zdecydowanie must have w kategorii miast jakie trzeba odwiedzić, będąc w trasie po Polsce. Jeżeli chcesz zrobić sobie niezapomniany tour po naszej ojczyźnie, Wrocław umiejscowić powinieneś w pierwszej piątce najbardziej interesujących obszarów w kraju. Co warto tam zwiedzić? Sprawdź w dalszych fragmentach.
Na miano bardzo interesujących miejsc, które rzeczywiście warte są obejrzenia zasługuje mnóstwo obiektów, począwszy od dwóch zabytkowych Ratuszy – jeden w stylu historyzmu, drugi typowo gotycki, przez liczne kościoły, kaplice i szereg innych obiektów o charakterze sakralnym, jak także i kamieniczki tworzące niepowtarzalny klimat Wrocławia, które pochodzą z przeróżnych okresów historycznych, a których jest łącznie ponad osiem tysięcy w całej metropolii. Nie tylko te wyżej wspomniane miejsca są rzeczywiście warte poświęcenia uwagi i wydania pieniędzy na bilet do Wrocławia. Istotna jest między Szkoła jazdy Łódź innymi Wrocławska Fontanna Multimedialna znajdująca się w rejonie Hali Stulecia, która regularnie przyciąga tłumy, rozsławiając miasto i stając się istną atrakcją na miarę nie tylko krajową, ale i europejską.

Dodatkowo, warto też wspomnieć o Ogrodzie Japońskim znajdującym się w Parku Szczytnickim. Do tego dochodzi także Ostrów Tumski, a zatem istniejący niegdyś jako osobna wyspa obszar będący najstarszą partią Wrocławia, w pełni zabytkową. W dziewiątym wieku była to wyspa już mocno zasiedlona, dziś to niesamowicie ciekawy punkt zwiedzania. Stare Miasto – to niewątpliwie wabik na turystów, a na Starym Mieście wyszczególnia się między innymi takie ulice jak Kuźnicza, Psie Budy, Oławska, Rzeźnicza, Łaciarska, Wita Stwosza, Kurzy Targ, czy Uniwersytecka i Kotlarska oraz Odrzańska i Białoskórnicza.