Mosty– czyli na co zwrócić uwagę we Wrocławiu?

W okresie drugiej wojny światowej na terenie Wrocławia było ponad trzysta mostów i rozmaitych przepraw! Jak na jedno miasto, to niesamowicie imponujący wynik. Warto zwrócić uwagę na to, że dziś ta polska miejscowość, która jest niesamowicie silnie rozpowszechniona wśród turystów na całym świecie, a zwłaszcza uchodzi za perłę Europy Środkowej, jak najbardziej zasługuje na wyróżnienie ze względu Praca magisterska na sporą liczbę posiadanych przez nią obiektów mostowych.
Generalnie, Wrocław charakteryzuje się posiadaniem rozlicznych przedwojennych mostów, ale wiele z tych, które niegdyś wzbogacały krajobraz tejże metropolii, uległo kompletnemu zniszczeniu i nie udało się już ich zachować po dziś dzień, ani odnowić. Wszystko to ze względu na oblężenie, jakie miało miejsce w 1945 roku, kiedy to zburzonych https://meteor-recykling.pl/oferta/metale-kolorowe/ zostało najwięcej dawnych przepraw. Po tym czasie niektóre mosty odbudowano, inne zaprojektowano na nowo, lecz trzeba wspomnieć, że najbardziej powszechne są te budowle, które pojawiły się w ogóle jako pionierskie rozwiązania architektoniczne.

Ogólnie rzecz biorąc, na ten moment Wrocław liczy łącznie 117 przepraw różnego typu, w tym zaledwie dwadzieścia siedem to są kładki, natomiast wszystkie pozostały to mosty z prawdziwego zdarzenia. Śmiało można zatem stwierdzić, iż Wrocław to w pewnym sensie miasto mostów i z mostów słynące. Za najważniejsze uznaje się między innymi te przerzucone nad pobocznymi nurtami Odry oraz bezpośrednio nad głównym jej przepływem. Sporo mostów znajduje się też nad kanałami- Powodziowym, Bocznym, Miejskim, Granicznym, Żeglugowym i Odpływowym.