Wrocław – prestiżowa metropolia Europy

Do popularnych miast na terenie Polski zalicza się Wrocław, który nie tylko rozsławia województwo dolnośląskie, ale także jest bardzo ciekawym punktem ogólnie na mapie Europy Środkowej. Powód? Przede wszystkim z tego względu, iż metropolia ta ma bardzo wiele do zaproponowania tak lokalnym mieszkańcom, jak i chętnie odwiedzającym Wrocław turystom. Zapraszamy do bliższego zaznajomienia się z artykułem, w którym przedstawimy, co takiego wyjątkowego jest w tej części naszego malowniczego kraju.
Na wstępie trzeba podkreślić, że uroki Wrocławia dostrzeżone zostały nie tylko w Polsce, ale i jest to miasto często wymieniane jako perła Europy Środkowej. Przepływa przez nią mająca cztery dopływy rzeka Odra, a także należy wspomnieć, iż jest to jedno z największych miast w kraju, a przy tym także jedno z najbardziej pokaźnie zamieszkiwanych. Wspomnieć trzeba również, iż w rankingu Globalization and World Cities Research Network Wrocław został ujęty w wysokiej pozycji, będąc sklasyfikowanym w X kategorii – Gamma, stanowiąc obszar uznany niewątpliwie za jeden z okręgów wartych wyróżnienia w skali globalnej. Wrocław jest ujęty także w tkaniny poznań pierwszej setce obszarów na świecie, które stanowią Najlepsze miasta do życia, a tenże ranking udało się Wrocławowi tworzyć aż trzykrotnie, to jest w latach 2015, 2016 oraz 2017. Ponadto to Europejska Stolica Kultury 2016.

Wrocław posiada mnóstwo obiektów zabytkowych, a w tym przede wszystkim jest w nim mnóstwo rozlicznych budowli, a wszystkie one zachowane zostały w strukturze oryginalnej, więc są reliktem przeszłości i wręcz perłą dawnej architektury. Wrocław wyróżnia się też mnóstwem odrestaurowanych monumentów, które po wojnie nabrały zupełnie innego wyglądu, zdobiąc Polskę. Jako nadrzędne elementy Wrocławia, które niewątpliwie trzeba obejrzeć odwiedzając to miasto, to przede wszystkim dwa ratusze znajdujące się na Rynku, a w tym gotycki Stary Ratusz oraz Nowy Ratusz. Ten drugi stworzony został w stylizacji historyzmu. Jest tam mnóstwo kościołów, a w tym archikatedra świętego Jana Chrzciciela znajdująca się na Ostrowie Tumskim. Niedaleko niej usytuowana jest przepiękna barokowa kaplica Elektorska, której projekt wykonany został przez Fischera von Erlacha.

Zobacz stronę autora: dobry stomatolog Luboń