Wrocław – najpiękniejsze miasto Europy Środkowej

Kiedy nosisz się z zamiarem zwiedzenia najwspanialszych miejsc na terenie kontynentu europejskiego, wcale nie musisz od razu wybierać się poza granice naszego pięknego kraju. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na to, co mamy Ci do powiedzenia w naszym wirtualnym informatorze poświęconym malowniczemu i urokliwemu punktowi na mapie Polski, a mianowicie Wrocławowi.
We Wrocławiu zdecydowanie nie będziesz się nudzić. Jest tam mnóstwo rzeczy do robienia i jeszcze więcej do zobaczenia. Na wstępie należy podkreślić, iż wartym wyszczególnienia na liście największych zabytków okazuje się cudowny Rynek, który posiada Stary Ratusz, a także Browar Spiż i Piwnicę Świdnicką. Jest to jeden z dominujących rynków na terenie kontynentu europejskiego, jaki cechuje przestrzeń zajmująca 205 na 175 metrów. Dookoła całego terenu Rynku wrocławskiego znajduje się mnóstwo rozlicznych obiektów historycznych w swym charakterze, jakie przedstawiają rozliczne style wywodzące się z przeróżnych epok. Warto wspomnieć także o placu Solnym, a mianowicie średniowiecznym placu targowym.

Jest on w narożniku Rynku, a jego cechą szczególną jest dawna data powstania nawiązująca do końcówki trzynastego stulecia. Niewątpliwie wartym wyróżnienia punktem na historycznej mapie Wrocławia okazuje się też Nowy Targ, a zatem jeden z nadrzędnych trzech placów w opisywanym przez nas mieście, którego datę stworzenia uznano za rok około 1214.
Jako wartościowy element wrocławskiej panoramy rozumie się również plac Biskupa Nankiera, a także jedną z aren Euro 2012 – Stadion Miejski. Kolejna atrakcja, jaka przyciąga tabuny turystów to Wrocławska Fontanna Multimedialna i oczywiście bogaty Pałac Królewskich, czyli Płac Spatgenów. Całe rodziny odwiedzają Wrocław ze względu na znajdujący się tam, największy w Polsce ogród zoologiczny, który powstał w 1865 roku. Jest tam też Panorama Racławicka, czyli prestiżowe muzeum, jakie prezentuje ekspozycję obrazu pod tym samym tytułem. Do tego dochodzi również warta przejścia się nią ulica Świdnicka, mająca łącznie ponad tysiąc pięćdziesiąt metrów, uchodząca za nadrzędną ulicę Wrocławia.