Co obejrzeć we Wrocławiu?

Miasto Wrocław zasługuje na wyróżnienie ze względu na to, iż uchodzi za jeden z głównych polskich obszarów kulturalnych. Ponadto to prawdziwe centrum intelektualne. Jest to miasto wielowiekowej tradycji. Kolejna kwestia to fakt, że Wrocław stanowi ciekawy obszar ze względu na możliwość zwiedzenia go całymi rodzinami, bowiem ma sporo do zaproponowania także dzieciom.
Wrocław uchodzi za obszar kultury, a to doceniono kurs via ferrata poprzez fakt, iż stał się on Europejską Stolicą Kultury 2016. Ponadto Wrocław stanowi także Światową Stolicę Książki 2016.

Dodatkowo, to miejsce przyciągające ze względu na muzea, kina oraz galerie i teatry. Jest tam także sporo obiektów prezentujących i skupiających w sobie sztukę nowoczesną. Warto wyszczególnić Wrocław także ze względu na to, że znajduje się w nim ogrom miejsc związanych z muzyką i to wielorakimi jej gatunkami. Przede wszystkim jako swego rodzaju kulturalna wizytówka Wrocławia uznaje się festiwale muzyczne, jakich jest tam cała masa. Wśród najważniejszych między innymi Wratislavia Cantans, ale też Thanks Jimi Festival, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Jazztopad, Musica Polonica Nova, Forum Musicum, Jazz nad Odrą. Ponadto Wrocław kusi olbrzymią liczbą klubów, jest w nim też mnogość pubów i dyskotek, a także wiele multi-tapów. Kultura skoncentrowana jest praktycznie na całym terenie Wrocławia, ale bardzo dużo ciekawych obiektów ulokowano w Rynku, który jest tętniący życiem. W końcu Wrocław to także skupisko interesujących festiwali filmowych takich jak Festiwal Kina Amatorskiego i niezależnego KAN, Nowe Horyzonty, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Ofensiva.

Zobacz stronę autora: refraktometrem