Wrocław – miasto pomników

We Wrocławiu znajduje się szeroki wachlarz rozmaitych zabytków do odwiedzenia, więc niewątpliwie każdy znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie. Jest to bardzo ciekawa metropolia, która przykuwa uwagę nie tylko ze względu na moc rozlicznych obiektów, jakie się tam znajdują stanowiąc typowe miejsca rozrywki, ale przede wszystkim to bardzo istotny punkt historyczny na mapie Polski. Powód? Jest tam mnóstwo niezapomnianej architektury, jaka przyciąga tabuny turystów. Dodatkowo, warto też wspomnieć, iż jest tam wiele pomników. Jakie? Więcej na ten temat w dalszych fragmentach.
Wrocław jest metropolią, która wyróżnia się olbrzymią ilością rozlicznych monumentów. Za najbardziej charakterystyczne uznaje się Pomnik Uczonych Polskich, Ofiar hitleryzmu, jaki usytuowany jest na placu Grunwaldzkim.

Ma on charakterystyczny napis – „Nasz wtopki gwintowane inserty los przestrogą”. Istotny jest także w historii Wrocławia Pomnik Zesłańcom Sybiru, Pomnik Bohaterów Powstania Węgierskiego, Pomnik Wspólnej Pamięci, Pomnik Orląt Lwowskich, Pomnik Ofiar stalinizmu na placu Wolności oraz Pomnik Witolda Pileckiego umiejscowiony na Promenadzie Staromiejskiej przy ul. Plac Wolności. Dodatkowo, nie zapominajmy także o Pomniku Katyńskim mieszczącym się w Parku Słowackiego, czy Pomniku Pomordowanych na Kresach 1939-1947 jaki znajduje się w rejonie ul. Andrzeja Modrzewskiego-Frycza. Na szczególną uwagę zasługuje także Pomnik Rozstrzelanych Zakładników z Nowego Sącza, Pomnik Orląt Lwowskich, Pomnik Wspólnej Pamięci, Pomnik świętego Jana Nepomucena na Ostrowie Tumskim, Pomnik świętego Jana Nepomucena przy kościele świętego Macieja, Powodzianka na pamiątkę powodzi tysiąclecia w 1997 roku, czy Pomnik Zwycięstwa Żołnierza Polskiego.